Язык:
(067) 177-02-77
(099) 446-86-46
(073) 017-77-07
Категории

50 причин сделать улицы удобными для пешеходов

.
Все більше міст намагаються зробити міський простір більш зручним для пішоходів - від пішохідних «суперкварталов» Барселони до захищених від спеки алей в Дубаї - нова доповідь Cities Alive: Towards a walking world розглядає причини змін, способи уникнути машіноцентрічного розвитку міст, а також прояснює, чому комфорт пішоходів важливий.
«Плюси" пішохідний "взаємопов'язані, - стверджує Джеймс Франциско, містобудівна проектувальник з Arup, компанії, яка випустила доповідь. - Можливо, ви просто хочете зміцнити місцевий бізнес, за рахунок збільшення числа пішоходів. Досягнення цієї мети спричинить за собою інші корисні зміни. Разом з підвищенням економічної стійкості ви отримаєте і соціальну користь: якщо люди гуляють, спілкуються і взаємодіють один з одним поза домом, то їх здоров'я міцнішає ». Єдина реалізована ідея може привести до зміни навколишнього середовища і політичної ситуації.
При підготовці доповіді були розглянуті десятки досліджень для визначення 50 переваг міст, комфортних для пішоходів.
1. Збільшується тривалість життя

Відсутність фізичної активності знаходиться на четвертому місці серед основних причин смертності в світі; в останні сорок років в США активність знизилася на 32%, а в Китаї - на 45% менше, ніж за два десятиліття. Для людей старше 60 років нетривалі прогулянки по 15 хвилин в день знижують ризик смерті на 22%.
2. Наразі вирішуються проблеми із зайвою вагою

Під час півгодинної прогулянки людина втрачає близько 100 калорій. Прогулянки пішки на відстань в 3 км знижують ймовірність ожиріння на 4,8%.
3. Знижується ризик хронічних хвороб

Регулярні прогулянки знижують ризик діабету другого типу, хвороб серця і раку кишечника. Нерухомий спосіб життя - основна причина хронічних захворювань.
4. Люди стають щасливішими

Якщо ви їздите на роботу на машині, вам потрібно заробляти на 40% більше тих, хто живе недалеко від роботи, щоб бути настільки ж щасливим. З іншого боку дослідники з'ясували, що щастя тих, хто відмовився від довгих поїздок на автомобілі на користь піших прогулянок, можна порівняти з почуттями, яких зазнає закоханий. У людей, які гуляють 8,6 хвилин в день, на 33% вище ймовірність хорошого психічного здоров'я.
5. Поліпшується безпеку на дорогах

Більше 270 тисяч пішоходів гинуть щороку в світі. Зниження швидкості і правильне пристрій вулиць, очевидно, можуть знизити ризик ДТП. Зменшення протяжності пішохідного переходу може знизити смертність на 6%.
6. Повертається соціальний контроль

У той час як деякі країни ставлять на вулицях камери стеження (у Великобританії, наприклад, їх близько шести мільйонів), безпеку на вулицях можна було б забезпечити дешевше - до її підвищення веде збільшення числа пішоходів.
7. Зменшується кількість злочинів

Приберіть з вулиць сміття і знизьте максимальну швидкість руху - на вулицях стане менше злочинності. В одному з районів Канзасу, наприклад, злочинність знизилася на 74%, після того як деякі вулиці на вихідні стали пішохідними.
8. Райони стають більш живими

Ті ж заходи, які стимулюють людей пройтися пішки, надихають їх і просто більше часу проводити на вулиці, що в свою чергу оживляє цілі райони.
9. Район стає несхожим на інші

Прогулянки по району замість поїздок на автомобілі допомагають жителям відчути його унікальність, люди з більшою ймовірністю захочуть про нього піклуватися.
10. Стимулюється творчість

Якщо район доброзичливий до пішоходів, він з великою ймовірністю стане будинком для мистецьких заходів та подій під відкритим небом. Громадські та культурні події можуть допомогти залученню людей, які можливо, раніше й не гуляли по цих місцях.
11. Підвищується доступність

Не всі можуть дозволити собі машину або вміють нею керувати, але при цьому всі ми - пішоходи, навіть якщо в основному сидимо за кермом автомобіля або їздимо в метро. У доповіді наголошується, що створення інфраструктури, зручною для менш мобільних громадян, допомагає всім.
12. Зміцнюються соціальні зв'язки

На пішохідних вулицях зустрічаються і знайомляться люди, які могли б не зустрітися більше ніде. Широко відоме дослідження 1960-х років показує, що в автомобільних районах жителі найчастіше не знають своїх сусідів.
13. Посилюється відчуття спільності

Чим частіше люди взаємодіють один з одним на вулицях, тим сильніше вони відчувають себе частиною спільноти. Одне з ірландських досліджень показує, що в районах, пристосованих для пішоходів на 80% більше «соціального капіталу», ніж в автомобілезавісімих районах.
14. З'являються зв'язку між поколіннями

У Нью-Йорку представники покоління Y (народжені в 1980-х і 1990-х), на 12% частіше за краще пішу прогулянку автомобілю. У деяких районах літні люди теж частіше ходять або використовують громадський транспорт. Створення районів, пристосованих для пішоходів, допомагає вивести на вулицю людей будь-якого віку, включаючи дітей.
15. Підвищується інклюзивність

Дороги і шосе фізично розділяють і відокремлюють сусідні райони. Правильне пристрій вулиць робить місто доступним для кожного.
16. Стимулюється економіка

Більше пішоходів - більше покупців: пішоходи можуть витрачати до 65% більше, ніж водії. Збільшується зайнятість. У Дубліні оновлена ​​міське середовище забезпечила зростання зайнятості на 300%. За статистикою, велосипедна та пішохідна інфраструктура повертає $ 11,8 на кожен витрачений $ 1.
17. Розвивається місцевий бізнес

Одну парковку в Брукліні перетворили в торгову площу - продажу там збільшилися на 172%. Люди, які відвідують вуличні ринки в місті, більш схильні до покупок в магазинах неподалік. Чим менше люди їздять на машині, тим більше грошей можуть витратити там, де живуть. У Портленді, де машинами користуються на 20% рідше, ніж в середньому по США, жителі щорічно економлять близько 1 мільярда доларів, які направляються в місцевий бізнес.
18. Підвищується продуктивність і креативність

Ходьба збільшує творчу активність на 60%. Прогулянки покращують пам'ять, продуктивність і допомагають приймати кращі рішення.

19. Поліпшується бренд міста

Створення живих пішохідніх міськіх просторів Робить міста унікальнімі, что віклікає у людей бажання їх відвідуваті. Барселона, яка працює над поліпшенням суспільніх и пішохідніх просторів з 1980-х, лента туристичний потік на 335% за 20 років.
20. Розвівається туризм

Прогулянкові простору дозволяють відчуті місто, а такоже роблять его цікавішім. Коли Трафальгарську площу Зроби пішохідною, на ній стало в три рази больше відвідувачів.
21. Чи залучається более інвестіцій

Інвестиції в пішохідні простору залучають інвестиції в бізнес по сусідству. После Відкриття парку «Хай-Лайн» в Нью-Йорку, бізнес в окрузі получил примерно 2 мільярді долларов прямих інвестіцій.
22. Чи залучається более професіоналів

Кваліфіковані фахівці вважають за краще жити в пішохідніх районах. Кроме цього, в них набагато вищє ВВП на душу населення и более випускників Вищих Навчальних Закладів.
23. растет ВАРТІСТЬ землі и власності за

Коли район становится безпечнішім, жвавіше и доступніше - зростанні и ціна нерухомості.
24. Зменшується Кількість порожніх приміщень

У пішохідніх районі магазину на перший поверх НЕ пустують. После Розширення пішохідної зони на Юніон-сквер в Нью-Йорку, ОБСЯГИ незатребуваніх КОМЕРЦІЙНИХ площ впавши на 49%.
25. Зніжуються економічні Втрата від заторів на дорогах

Більше пішоходів, менше пробок - краще для економіки. В РЕГІОНІ Сан-Франциско через затори бізнес щороку втрачає около двох мільярдів долларов.
26. Економляться кошти на спорудження та Утримання доріг

Зміст шосе и доріг коштує Чима (например, щоб відремонтуваті існуючу інфраструктуру в США до 2020-го року нужно 3,6 трільйона долларов), тротуари ж коштують набагато менше. Інвестиції в тротуари, Завдяк поліпшенню здоров'я людей и Зменшення вікідів в атмосферу, окупаються более чем в два рази.
27. Скорочуються витрати на охорону здоров'я

Відсутність фізичної актівності виробляти до Величезне витрат на медицину. США щорічно вітрачають 190 мільярдів долларов только на лікування захворювань, пов'язаних з ожірінням.
28. Зменшується залежність від невідновлюваних ресурсів
 
За словами експертів, нафти в світі залишилося на 56 років; автомобілі витрачають величезну кількість бензину. Піші прогулянки можуть навіть створювати енергію, якщо міста побудують генерують електрику тротуари.
29. Знижується використання землі
 
Велодоріжки і тротуари компактніше автомобільних доріг, тому людям буде простіше жити в густонаселених районах і передмістях.
30. Знижується забруднення атмосфери
 
Тільки за один день без автомобіля в 2015 році, в деяких районах Парижа було зафіксовано зниження смогу на 40%. У довгостроковій перспективі, створення пішохідних зон зробить повітря чистішим і зменшить екологічний слід міст.
31. Знижується шумове забруднення
 
Менше машин - менше шуму. У перший день без автомобіля в Парижі рівень шуму на основних дорогах впав на три децибела. Дерева і чагарники, які роблять вулиці більш пішохідними, також знижують рівень шуму.
32. Поліпшується міський мікроклімат
 
Асфальтовані дороги збільшують нагрівання міст, а тінисті алеї можуть остудити їх на 5-19 градусів.
33. Поліпшується управління дощовою водою
 
Тротуари зі спеціальних матеріалів можуть накопичувати воду під час сильних дощів, знижуючи ймовірність підтоплення.
34. Міста стають красивішими
 
Дороги та тротуари - основа міського громадського простору; наприклад, в Чикаго їх площа сягає 70% від всієї площі міста. Ландшафтний дизайн, стріт-арт та інші інструменти роблять суспільний простір більш приємним для пішоходів, ніж звичайна дорога.
35. Міський простір використовується активніше
 
Люди частіше відвідують парки і сквери, поряд з якими знаходяться пішохідні зони. Наприклад, в Копенгагені потроїлася кількість відвідувачів парків і скверів з тих пір, як кілька десятків років тому місто стало доступніше для пішоходів.
36. Міський простір використовується ефективніше
 
При реконструкції вулиці стають більш пішохідними і часто включають в себе неефективно використовується простір, що примикає до доріг. Одне з досліджень виявило в Нью-Йорку близько 1130 км неефективно використовуваного громадського простору під мостами й естакадами.
37. Знижується використання особистих автомобілів
 
Коли в Копенгагені реконструювали головні вулиці, пішохідний рух збільшилася на 35% тільки за перший рік. У багатьох містах більшість поїздок здійснюється на невеликі відстані, правильна організація міського простору дозволяє людям віддати перевагу машині велосипед або пішу прогулянку.
38. Підвищується привабливість громадського транспорту
 
Люди, які користуються метро або автобусом, щоб доїхати до роботи повинні якимось чином опинитися на зупинці. Чим зручніше добиратися до зупинки, тим частіше людина буде використовувати громадський транспорт замість автомобіля.
39. Поліпшується «прохідність»
 
Створення умов для пішоходів робить міста більш «прохідними»: в містах з хорошою пішохідної мережею прогулянка може бути зручніше поїздки на автомобілі.
40. Долаються бар'єри
 
Пішохідна інфраструктура заново з'єднує сусідні частини міста, які можуть бути роз'єднані існуючою інфраструктурою. У Роттердамі за допомогою грошей, зібраних жителями, був побудований пішохідний міст, що проходить над завантаженим шосе і старими залізничними коліями.
41. Підвищується конкурентоспроможність міст
 
Чим більше пішоходів, тим вище рівень життя. Після того, як в Мельбурні центр зробили пішохідним, його населення зросло більше, ніж у 8 разів. The Economist 5 років поспіль визнавав Мельбурн «найсприятливішим для життя містом в світі».
42. Зростає політична підтримка
 
Мер іспанської Понтеведри перестав їздити на автомобілі в 1999-му. Люди полюбили його: зараз йде його п'ятий мерський термін.
43. З'являється залученість
 
Чим більше люди проводять часу в своєму районі, тим «рідніше» він стає; росте бажання покращувати місто в цілому. У багатьох містах люди активно збирають гроші на громадські проекти.
44. Збільшується зацікавленість громадськості
 
Кожні 10 хвилин, на які збільшується час поїздки від будинку до роботи, знижують залученість в міські справи на 10%. У Лос-Анджелесі, де жителі втрачають в пробках по 64 години на рік, уряд докладає великих зусиль, щоб перетворити маловикористовувані дороги в пішохідні простору.
45. Зростає громадянська відповідальність
 
Правильна пішохідна інфраструктура дозволяє людям проводити час разом з іншими жителями району, що підвищує почуття відповідальності. Борець за права пішоходів Peatonito сприяв просуванню в Мехіко проекту зниження до нуля смертності на дорогах.
46. ​​популяризує екологінчий спосіб життя
 
Згідно канадському дослідженню, якби люди їздили на автомобілі одним днем ​​на тиждень менше, в атмосферу не викидалося б щорічно 3,8 мільйона тонн вихлопних газів. Поліпшення пішохідної інфраструктури дозволяє піти від бажання керувати автомобілем. Хоч в доповіді про це ані слова, але дія однієї людини може вплинути на думку інших.
 
47. Місто стає ВІДМОВОСТІЙКО
 
Якщо людям звично ходити пішки, то збій в транспортній системі або нестача бензину не стане великою проблемою, та й до природних лих місто буде стійкіше.
48. Відновлюється міське середовище
 
Пішохідні райони можуть стати початком переродження всього міста. Наприклад, в Мадриді реконструкція парку вздовж річки привела до інвестицій в спортивні споруди, торгові простору, кафе і відновлення пам'яток.
49. З'являються гнучкі і швидкі рішення проблем
 
Вулиця без машин менш вимоглива до впровадження інновацій і простих рішень, на кшталт «роби сам».
50. Зберігається культурну спадщину
 
Створення пішохідних громадських просторів поряд зі знаковими пам'ятками збільшує число відвідувачів і тим самим допомагає їх зберегти. З початком модернізації Пекіна, влада вирішила зробити старі вузькі вулиці пішохідними, що призвело до зростання числа відвідувачів і збереженню частини міста, яка могла б зникнути.
 
російська
англійська
українська
Визначити мову
 
російська
українська
англійська
 
 
 
 
 
5000/5000
28. Umen'shayetsya zavisimost' ot nevozobnovlyayemykh resursov

Po slovam ekspertov, nefti v mire ostalos' na 56 let; avtomobili tratyat ogromnoye kolichestvo benzina. Peshiye progulki mogut dazhe sozdavat' energiyu, yesli goroda postroyat generiruyushchiye elektrichestvo trotuary.
29. Snizhayetsya ispol'zovaniye zemli

Velodorozhki i trotuary kompaktneye avtomobil'nykh dorog, poetomu lyudyam budet proshche zhit' v gustonaselonnykh rayonakh i prigorodakh.
30. Snizhayetsya zagryazneniye atmosfery

Tol'ko za odin den' bez avtomobilya v 2015 godu, v nekotorykh rayonakh Parizha bylo zafiksirovano snizheniye smoga na 40%. V dolgosrochnoy perspektive, sozdaniye peshekhodnykh zon sdelayet vozdukh chishche i umen'shit ekologicheskiy sled gorodov.
31. Snizhayetsya shumovoye zagryazneniye

Men'she mashin — men'she shuma. V pervyy den' bez avtomobilya v Parizhe uroven' shuma na osnovnykh dorogakh upal na tri detsibela. Derev'ya i kustarniki, kotoryye delayut ulitsy boleye peshekhodnymi, takzhe snizhayut uroven' shuma.
32. Uluchshayetsya gorodskoy mikroklimat

Asfal'tirovannyye dorogi uvelichivayut nagrev gorodov, a tenistyye allei mogut ostudit' ikh na 5-19 gradusov.
33. Uluchshayetsya upravleniye dozhdevoy vodoy

Trotuary iz spetsial'nykh materialov mogut nakaplivat' vodu vo vremya sil'nykh dozhdey, snizhaya veroyatnost' podtopleniya.
34. Goroda stanovyatsya krasiveye

Dorogi i trotuary — osnova gorodskogo obshchestvennogo prostranstva; naprimer, v Chikago ikh ploshchad' dostigayet 70% ot vsey ploshchadi goroda. Landshaftnyy dizayn, strit-art i drugiye instrumenty delayut obshchestvennoye prostranstvo boleye priyatnym dlya peshekhodov, chem obychnaya doroga.
35. Gorodskoye prostranstvo ispol'zuyetsya aktivneye

Lyudi chashche poseshchayut parki i skvery, ryadom s kotorymi nakhodyatsya peshekhodnyye zony. K primeru, v Kopengagene utroilos' kolichestvo posetiteley parkov i skverov s tekh por, kak neskol'ko desyatkov let nazad gorod stal dostupneye dlya peshekhodov.
36. Gorodskoye prostranstvo ispol'zuyetsya effektivneye

Pri rekonstruktsii ulitsy stanovyatsya boleye peshekhodnymi i zachastuyu vklyuchayut v sebya neeffektivno ispol'zuyemoye prostranstvo, primykayushcheye k dorogam. Odno iz issledovaniy obnaruzhilo v N'yu-Yorke okolo 1130 km neeffektivno ispol'zuyemogo obshchestvennogo prostranstva pod mostami i estakadami.
37. Snizhayetsya ispol'zovaniye lichnykh avtomobiley

Kogda v Kopengagene rekonstruirovali glavnyye ulitsy, peshekhodnoye dvizheniye uvelichilos' na 35% tol'ko za pervyy god. Vo mnogikh gorodakh bol'shinstvo poyezdok sovershayetsya na nebol'shiye rasstoyaniya, pravil'naya organizatsiya gorodskogo prostranstva pozvolyayet lyudyam predpochest' mashine velosiped ili peshuyu progulku.
38. Povyshayetsya privlekatel'nost' obshchestvennogo transporta

Lyudi, kotoryye pol'zuyutsya metro ili avtobusom, chtoby doyekhat' do raboty dolzhny kakim-to obrazom okazat'sya na ostanovke. Chem udobneye dobirat'sya do ostanovki, tem chashche chelovek budet ispol'zovat' obshchestvennyy transport vmesto avtomobilya.
39. Uluchshayetsya «prokhodimost'»

Sozdaniye usloviy dlya peshekhodov delayet goroda boleye «prokhodimymi»: v gorodakh s khoroshey peshekhodnoy set'yu progulka mozhet byt' udobneye poyezdki na avtomobile.
40. Preodolevayutsya bar'yery

Peshekhodnaya infrastruktura zanovo soyedinyayet sosedniye chasti goroda, kotoryye mogut byt' raz"yedineny sushchestvuyushchey infrastrukturoy. V Rotterdame s pomoshch'yu deneg, sobrannykh zhitelyami, byl postroyen peshekhodnyy most, prokhodyashchiy nad zagruzhennym shosse i starymi zheleznodorozhnymi putyami.
41. Povyshayetsya konkurentosposobnost' gorodov

Chem bol'she peshekhodov, tem vyshe uroven' zhizni. Posle togo, kak v Mel'burne tsentr sdelali peshekhodnym, yego naseleniye vyroslo bol'she, chem v 8 raz. The Economist 5 let podryad priznaval Mel'burn «samym blagopriyatnym dlya zhizni gorodom v mire».
42. Vozrastayet politicheskaya podderzhka

Mer ispanskoy Pontevedry perestal yezdit' na avtomobile v 1999-m. Lyudi polyubili yego: seychas idot yego pyatyy merskiy srok.
43. Poyavlyayetsya vovlechonnost'

Chem bol'she lyudi provodyat vremeni v svoyom rayone, tem «rodneye» on stanovitsya; rastot zhelaniye uluchshat' gorod v tselom. Vo mnogikh gorodakh lyudi aktivno sobirayut den'gi na obshchestvennyye proyekty.
44. Uvelichivayetsya zainteresovannost' obshchestvennosti

Kazhdyye 10 minut, na kotoryye uvelichivayetsya vremya poyezdki ot doma do raboty, snizhayut vovlechennost' v gorodskiye dela na 10%. V Los-Andzhelese, gde zhiteli teryayut v probkakh po 64 chasa v god, pravitel'stvo prikladyvayet bol'shiye usiliya, chtoby prevratit' maloispol'zuyemyye dorogi v peshekhodnyye prostranstva.
45. Rastot grazhdanskaya otvetstvennost'

Pravil'naya peshekhodnaya infrastruktura pozvolyayet lyudyam provodit' vremya vmeste s drugimi zhitelyami rayona, chto povyshayet chuvstvo otvetstvennosti. Borets za prava peshekhodov Peatonito sposobstvoval prodvizheniyu v Mekhiko proyekta snizheniya do nulya smertnosti na dorogakh.
46. Populyariziruyetsya ekologinchyy obraz zhizni

Soglasno kanadskomu issledovaniyu, yesli by lyudi yezdili na avtomobile odnim dnom v nedelyu men'she, v atmosferu ne vybrasyvalos' by yezhegodno 3,8 milliona tonn vykhlopnykh gazov. Uluchsheniye peshekhodnoy infrastruktury pozvolyayet uyti ot zhelaniya upravlyat' avtomobilem. Khot' v doklade ob etom ne govoritsya, no deystviye odnogo cheloveka mozhet povliyat' na mneniye drugikh.
47. Gorod s
Максимальну кількість (998) перевищено на стільки символів: 5000:
 
ПЕРЕКЛАСТИ ЩЕ
тановится отказоустойчивым Если людям привычно ходить пешком, то сбой в транспортной системе или нехватка бензина не станет большой проблемой, да и к природным бедствиям город будет устойчивее. 48. Восстанавливается городская среда Пешеходные районы могут стать началом перерождения всего города. Например, в Мадриде реконструкция парка вдоль реки привела к инвестициям в спортивные сооружения, торговые пространства, кафе и восстановление достопримечательностей. 49. Появляются гибкие и быстрые решения проблем Улица без машин менее требовательна к внедрению инноваций и простых решений, вроде «делай сам». 50. Сохраняется культурное наследие Создание пешеходных общественных пространств рядом со знаковыми достопримечательностями увеличивает число посетителей и тем самым помогает их сохранить. С началом модернизации Пекина, власти решили сделать старые узкие улицы пешеходными, что привело к росту числа посетителей и сохранению части города, которая могла бы исчезнуть. Поддержать проект
28. Зменшується залежність від невідновлюваних ресурсів

За словами експертів, нафти в світі залишилося на 56 років; автомобілі витрачають величезну кількість бензину. Піші прогулянки можуть навіть створювати енергію, якщо міста побудують генерують електрику тротуари.&

  • Режим работы: Пн-Вс с 10:00 до 20:00*
  • Доставка товаров по всей Украине
  • Лояльность цен
  • Квалифицированный персонал
  • Гарантийное обслуживание
  • Ремонт, ТО велосипедов

КОНТАКТЫ
  • (099) 446-86-46
  • (067) 177-02-77
  • info@porover.com
  • Viber: ‎0671770277
Карта
FACEBOOK