Язык:
Категории

50 причин сделать улицы удобными для пешеходов

Все більше міст намагаються зробити міський простір більш зручним для пішоходів - від пішохідних «суперкварталов» Барселони до захищених від спеки алей в Дубаї - нова доповідь Cities Alive: Towards a walking world розглядає причини змін, способи уникнути машіноцентрічного розвитку міст, а також прояснює, чому комфорт пішоходів важливий.
Пішохідні «Плюси"  "взаємопов'язані, - стверджує Джеймс Франциско, містобудівний проектувальник з Arup, компанії, яка випустила доповідь. - Можливо, ви просто хочете зміцнити місцевий бізнес, за рахунок збільшення числа пішоходів. Досягнення цієї мети спричинить за собою інші корисні зміни. Разом з підвищенням економічної стійкості ви отримаєте і соціальну користь: якщо люди гуляють, спілкуються і взаємодіють один з одним поза домом, то їх здоров'я міцнішає ». Єдина реалізована ідея може привести до зміни навколишнього середовища і політичної ситуації.
При підготовці доповіді були розглянуті десятки досліджень для визначення 50 переваг міст, комфортних для пішоходів.
 
1. Збільшується тривалість життя
Відсутність фізичної активності знаходиться на четвертому місці серед основних причин смертності в світі; в останні сорок років в США активність знизилася на 32%, а в Китаї - на 45% менше, ніж за два десятиліття. Для людей старше 60 років нетривалі прогулянки по 15 хвилин в день знижують ризик смерті на 22%.

2. Вирішуються проблеми із зайвою вагою
Під час півгодинної прогулянки людина втрачає близько 100 калорій. Прогулянки пішки на відстань в 3 км знижують ймовірність ожиріння на 4,8%.

3. Знижується ризик хронічних хвороб
Регулярні прогулянки знижують ризик діабету другого типу, хвороб серця і раку кишечника. Нерухомий спосіб життя - основна причина хронічних захворювань.

4. Люди стають більш щасливими
Якщо ви їздите на роботу на машині, вам потрібно заробляти на 40% більше тих, хто живе недалеко від роботи, щоб бути настільки ж щасливим. З іншого боку дослідники з'ясували, що щастя тих, хто відмовився від довгих поїздок на автомобілі на користь піших прогулянок, можна порівняти з почуттями, яких зазнає закоханий. У людей, які гуляють 8,6 хвилин в день, на 33% вище ймовірність доброго психічного здоров'я.

5. Поліпшується безпеку на дорогах
Більше 270 тисяч пішоходів гинуть щороку в світі. Зниження швидкості і правильне планування вулиць, вочевидь, можуть знизити ризик ДТП. Зменшення протяжності пішохідного переходу може знизити смертність на 6%.

6. Повертається соціальний контроль
У той час як деякі країни ставлять на вулицях камери стеження (у Великобританії, наприклад, їх близько шести мільйонів), безпеку на вулицях можна було б забезпечити дешевше - до її підвищення веде збільшення числа пішоходів.

7. Зменшується кількість злочинів
Приберіть з вулиць сміття і знизьте максимальну швидкість руху - на вулицях стане менше злочинності. В одному з районів Канзасу, наприклад, злочинність знизилася на 74%, після того як деякі вулиці на вихідні стали пішохідними.

8. Райони стають більш живими
Ті ж заходи, які стимулюють людей пройтися пішки, надихають їх і просто більше часу проводити на вулиці, що в свою чергу оживляє цілі райони.

9. Район стає несхожим на інші
Прогулянки по району замість поїздок на автомобілі допомагають мешканцям відчути його унікальність, люди з більшою ймовірністю захочуть про нього піклуватися.

10. Стимулюється творчість
Якщо район доброзичливий до пішоходів, він з великою ймовірністю стане будинком для мистецьких заходів та подій під відкритим небом. Громадські та культурні події можуть допомогти залученню людей, які можливо, раніше й не гуляли по цих місцях.
Результат пошуку зображень за запитом "copenhagen pedestrian street"
11. Підвищується доступність
Не всі можуть дозволити собі машину або вміють нею керувати, але при цьому всі ми - пішоходи, навіть якщо в основному сидимо за кермом автомобіля або їздимо в метро. У доповіді наголошується, що створення інфраструктури, зручною для менш мобільних громадян, допомагає всім.

12. Зміцнюються соціальні зв'язки
На пішохідних вулицях зустрічаються і знайомляться люди, які могли б не зустрітися більше ніде. Широко відоме дослідження 1960-х років показує, що в автомобільних районах жителі найчастіше не знають своїх сусідів.

13. Посилюється відчуття спільності
Чим частіше люди взаємодіють один з одним на вулицях, тим сильніше вони відчувають себе частиною спільноти. Одне з ірландських досліджень показує, що в районах, пристосованих для пішоходів на 80% більше «соціального капіталу», ніж в автомобілезалежних района.

14. З'являються зв'язку між поколіннями
У Нью-Йорку представники покоління Y (народжені в 1980-х і 1990-х), на 12% частіше за краще пішу прогулянку автомобілю. У деяких районах літні люди теж частіше ходять або використовують громадський транспорт. Створення районів, пристосованих для пішоходів, допомагає вивести на вулицю людей будь-якого віку, включаючи дітей.

15. Підвищується інклюзивність
Дороги і шосе фізично розділяють і відокремлюють сусідні райони. Правильне планування вулиць робить місто доступним для кожного.

16. Стимулюється економіка
Більше пішоходів - більше покупців: пішоходи можуть витрачати до 65% більше, ніж водії. Збільшується зайнятість. У Дубліні оновлене ​​міське середовище забезпечило зростання зайнятості на 300%. За статистикою, велосипедна та пішохідна інфраструктура повертає $ 11,8 на кожен витрачений $ 1.

17. Розвивається місцевий бізнес
Одну парковку в Брукліні перетворили в торгову площу - продажи там збільшилися на 172%. Люди, які відвідують вуличні ринки в місті, більш схильні до покупок в магазинах неподалік. Чим менше люди їздять на машині, тим більше грошей можуть витратити там, де живуть. У Портленді, де машинами користуються на 20% рідше, ніж в середньому по США, жителі щорічно економлять близько 1 мільярда доларів, які направляються в місцевий бізнес.

18. Підвищується продуктивність і креативність
Ходьба збільшує творчу активність на 60%. Прогулянки покращують пам'ять, продуктивність і допомагають приймати кращі рішення.

19. Поліпшується бренд міста
Створення живих пішохідніх міськіх просторів робить міста унікальними, що  викликає у людей бажання їх відвідуваті. Барселона, яка працює над поліпшенням суспільних и пішохідних просторів з 1980-х, показала зростання кылькосты туристыв на 335% за 20 років.

20. Розвівається туризм
Прогулянкові простори дозволяють відчуті місто, а такоже роблять его цікавішім. Коли Трафальгарську площу зробили пішохідною, на ній стало в три рази больше відвідувачів.

21. Залучаються нові інвестиції
Чи нвестиції в пішохідні простору залучають інвестиції в бізнес по сусідству? Післе відкриття парку «Хай-Лайн» в Нью-Йорку, бізнес в окрузі отримав біля 2 мільярдів долларів прямих інвестіцій.

22. Зростання рівня професіоналів
Кваліфіковані фахівці вважають за краще жити в пішохідніх районах. Крім цього, в них набагато вищий ВВП на душу населення и більше випускників Вищих Навчальних Закладів.

23. Зростає вартість землі.
Коли район становится безпечним, жвавим та доступним - зростає и ціна нерухомості.

24. Зменшується кількість порожніх приміщень
У пішохідних районах магазини на перших поверхах НЕ пустують. Після розширення пішохідної зони на Юніон-сквер в Нью-Йорку, обсяги порожніх комерційних площ впавши на 49%.

25. Зніжуються економічні втрата від заторів на дорогах
Більше пішоходів, менше пробок - краще для економіки. В місті Сан-Франциско через затори бізнес щороку втрачає біля двох мільярдів долларов.

26. Економляться кошти на спорудження та утримання доріг
Зміст шосе и доріг коштує чимало (напр., щоб відремонтувати існуючу інфраструктуру в США до 2020-го року потрібно 3,6 трільйона долларов), тротуари ж коштують набагато менше. Інвестиції в тротуари, завдяк поліпшенню здоров'я людей и зменшенню вікідів в атмосферу, окупаються більше ніж у 2 рази  рази.

27. Скорочуються витрати на охорону здоров'я
Відсутність фізичної актівності призводить до величезних витрат на медицину. США щорічно вітрачають 190 мільярдів долларів лише на лікування захворювань, пов'язаних з ожірінням.

28. Зменшується залежність від невідновлюваних ресурсів
За словами експертів, нафти в світі залишилося на 56 років; автомобілі витрачають величезну кількість бензину. Піші прогулянки можуть навіть створювати енергію, якщо міста побудують гтротуари, що генерують електроенергію

29. Знижується використання землі
Велодоріжки і тротуари більш компактні за  автомобільні дороги, тому людям буде простіше жити в густонаселених районах і передмістях.
Тільки за один день без автомобіля в 2015 році, в деяких районах Парижа було зафіксовано зниження смогу на 40%. У довгостроковій перспективі, створення пішохідних зон зробить повітря чистішим і зменшить екологічний слід міст.

31. Знижується шумове забруднення
Менше машин - менше шуму. У перший день без автомобіля в Парижі рівень шуму на основних дорогах впав на три децибела. Дерева і чагарники, які роблять вулиці більш пішохідними, також знижують рівень шуму.

32. Поліпшується міський мікроклімат
Асфальтовані дороги збільшують нагрівання міст, а озеленені алеї можуть остудити їх на 5-19 градусів.

33. Поліпшується управління дощовою водою
Тротуари зі спеціальних матеріалів можуть накопичувати воду під час сильних дощів, знижуючи ймовірність підтоплення.

34. Міста стають гарними​3
Дороги та тротуари - основа міського громадського простору; наприклад, в Чикаго їх площа сягає 70% від всієї площі міста. Ландшафтний дизайн, стріт-арт та інші інструменти роблять суспільний простір більш приємним для пішоходів, ніж звичайна дорога.

35. Міський простір використовується активніше
Люди частіше відвідують парки і сквери, поряд з якими знаходяться пішохідні зони. Наприклад, в Копенгагені потроїлася кількість відвідувачів парків і скверів з тих пір, як кілька десятків років тому місто стало доступним для пішоходів.

36. Ефективне використання міського простору
При реконструкції вулиці стають більш пішохідними і часто включають в себе  простір, що примикає до доріг. Одне з досліджень виявило в Нью-Йорку близько 1130 км із неефективним використовуваням громадського простору під мостами й естакадами.

37. Знижується використання особистих автомобілів
Коли в Копенгагені реконструювали головні вулиці, пішохідний рух збільшилася на 35% тільки за перший рік. У багатьох містах більшість поїздок здійснюється на невеликі відстані, правильна організація міського простору дозволяє людям віддати перевагу не машині, а велосипеду або пішій прогулянці.

38. Підвищується привабливість громадського транспорту
Люди, які користуються метро або автобусом, щоб доїхати до роботи повинні якимось чином опинитися на зупинці. Чим зручніше добиратися до зупинки, тим частіше людина буде використовувати громадський транспорт замість автомобіля.

39. Поліпшується «прохідність»
Створення умов для пішоходів робить міста більш «прохідними»: в містах з хорошою пішохідної мережею прогулянка може бути більш зручною за поїздки на автомобілі.

40. Долаються бар'єри
Пішохідна інфраструктура заново з'єднує сусідні частини міста, які можуть бути роз'єднані існуючою інфраструктурою. У Роттердамі за допомогою грошей, зібраних жителями, був побудований пішохідний міст, що проходить над завантаженим шосе і старими залізничними коліями.

41. Підвищується конкурентоспроможність міст
Чим більше пішоходів, тим вище рівень життя. Після того, як в Мельбурні центр зробили пішохідним, його населення зросло більше, ніж у 8 разів. The Economist 5 років поспіль визнавав Мельбурн «найсприятливішим для життя містом в світі».

42. Зростає політична підтримка
Мер іспанської Понтеведри перестав їздити на автомобілі в 1999-му. Люди полюбили його: зараз він йде п'ятий мерський термін.

43. З'являється залученість
Чим більше люди проводять часу в своєму районі, тим «рідніше» він стає; росте бажання покращувати місто в цілому. У багатьох містах люди активно збирають гроші на громадські проекти.

44. Збільшується зацікавленість громадськості
Кожні 10 хвилин, на які збільшується час поїздки від будинку до роботи, знижують залученість в міські справи на 10%. У Лос-Анджелесі, де жителі втрачають в пробках по 64 години на рік, уряд докладає великих зусиль, щоб перетворити маловикористовувані дороги в пішохідні простору.

45. Зростає громадянська відповідальність
Правильна пішохідна інфраструктура дозволяє людям проводити час разом з іншими жителями району, що підвищує почуття відповідальності. Борець за права пішоходів Peatonito сприяв просуванню в Мехіко проекту зниження до нуля смертності на дорогах.

46. ​​популяризує екологінчий спосіб життя
Згідно канадському дослідженню, якби люди їздили на автомобілі одним днем ​​на тиждень менше, в атмосферу не викидалося б щорічно 3,8 мільйона тонн вихлопних газів. Поліпшення пішохідної інфраструктури дозволяє піти від бажання керувати автомобілем. Хоч в доповіді про це ані слова, але дія однієї людини може вплинути на думку інших.
 
47. Місто стає більш стійким
Якщо людям звично ходити пішки, то збій в транспортній системі або нестача бензину не стане великою проблемою, та й до природних лих місто буде стійкіше.
 
48. Відновлюється міське середовище
Пішохідні райони можуть стати початком переродження всього міста. Наприклад, в Мадриді реконструкція парку вздовж річки привела до інвестицій в спортивні споруди, торгові простору, кафе і відновлення пам'яток.
 
49. З'являються гнучкі і швидкі рішення проблем
Вулиця без машин менш вимоглива до впровадження інновацій і простих рішень, на кшталт «роби сам».
 
50. Зберігається культурна спадщину
Створення пішохідних громадських просторів поряд зі знаковими пам'ятками збільшує число відвідувачів і тим самим допомагає їх зберегти. З початком модернізації Пекіна, влада вирішила зробити старі вузькі вулиці пішохідними, що призвело до зростання числа відвідувачів і збереженню частини міста, яка могла б зникнути.

КОНТАКТЫ
  • (067) 177-02-77
  • (099) 446-86-46
  • (073) 017-77-07
  • info@porover.com
  • Viber: ‎0671770277