Язык:
Категории

Обзор и тест 8-скоростной планетарной втулки Shimano Nexus 8

Задня планетарна втулка Shimano Nexus Inter-8. 
Протестуємо втулку SG-8R31, що є сучасною стандартною моделлю Shimano Nexus 8. Преміум версія SG-8R36 краще переносить важкі умови експлуатації на бездоріжжі. Єдина восьмишвидкісна втулка Shimano, яка призначена для експлуатації на бездоріжжі це Alfine, що йде під дискові гальма. З технічних характеристик втулок Shimano Nexus 8 слід, що дані втулки не можна експлуатувати в екстремально вологих умовах, так як вони погано захищені від попадання води. Якщо ви добре знаєте англійську мову і відвідуєте не тільки україномовні велосайти, то часто можете побачити негативні відгуки про Shimano Nexus 8 з приводу корозії внутрішніх механізмом через експлуатацію втулки в не призначених для цього умовах. Останні версії втулок, майже всі крім SG-8R20, мають зовсім іншу посилену герметизацію, що краще захищає втулку від попадання води. Тому, якщо ви купили сучасну версію втулки, не  занурюєте її в воду і регулярно проводите їїтехобслуговування, то можете не турбується про їзду під дощем, по бруду і слякоті.

Колесо с планетарной втулкой Shimano Nexus Inter-8
 
Проблема з герметичністю найчастіше виникала у втулок, оснащених роллернними гальмами. Щоб встановити ролерне гальмо на втулку Shimano Nexus 8, необхідно зняти пластикове покриття і алюмінієвої ковпак, що захищає кріплення роллерного гальма. Ці захисні пристосування на мою думку дуже добре додатково герметизують втулку. Без них ролерний гальмо самостійно не може так само добре захищати втулку від попадання води. Це тільки моя думка, підтверджена результатом розбирання втулки з роллерними гальмами - більше води проникало з боку роллерного гальма. Але якщо говорити про мою версію втулки, то обсяги проникла води були дуже незначні. При цьому потрібно врахувати, що я часто їздив по глибоких калюжах, під проливними дощами і по засніжених доріжках холодними зимовими днями.

Перемикання гладке і плавне. Набагато легше перемикатися вниз, ніж вгору. Не можна сказати, що перемикатися вгору складно, скоріше можна сказати, що дуже легко перемикатися вниз. Навіть при помірному навантаженні на педалі ви можете одним рухом пальця проклацувати всі передачі вниз. Що не може не радувати, особливо якщо на ходу вам потрібно швидко знизити передачу, чого домогтися на дерайлере вкрай важко. До істотних переваг системи можна віднести перемикач у вигляді поворотний ручки. Пластиковий екран перемикача можна легко подряпати під час перевороту велосипеда, наприклад, коли вам необхідно заклеїти велосипедну камеру на вулиці.
Величезним плюсом планетарних втулок є легкість і простота їх налаштування: вам потрібно тільки один раз їх налаштувати і на відміну від велосипедів, оздоблених перемикачем по зіркам, вони більше не будуть потребувати до себе ніякої уваги. Компанія Shimano в своїх втулках Nexus пішла ще далі і оздобила втулку жовтими мітками. Для настройки втулки вам всього навсього потрібні включити четверту передачу і вирівняти мітки. Втулки Nexus налаштовувати навіть легше, ніж втулки Sturmey Archer, які необхідно налаштовувати методом проб і помилок.

Я використовую контактні педалі SPD, які з планетарної втулкою Shimano Nexus 8 ані трохи не гірше, ніж зі звичайними педалями. Єдина особливість використання контактних педалей з цієї втулкою полягає в необхідності трохи більшого ослаблення педалювання в порівнянні зі звичайними педалями.

Завершуючи свій невеликий огляд планетарної втулки Shimano Nexus 8 сформулюємо її кілька головних переваг:

Один перемикач передач;
Дуже проста настройка (встановив і забув);
Дозволяє використовувати повний захист ланцюга, таку як Hebie Chainglider;
Повністю герметична, практично безшумний механізм;
Діапазон передач Nexus 8 306% більш ніж достатній для їзди по місту і навіть помірних підйомів.

    Не хочеться складати список недоліків втулки, так як порівнюючи її з аналогами тут їх дійсно немає. Якщо вам необхідний широкий діапазон передавальних відносин, то вам потрібен перемикач по зіркам або Rohloff. Але це втулка не для гонок і складних походів, вона в першу чергу призначена для міського велосипеда, основними вимогами до якого є надійність, мінімум обслуговування та адекватний діапазон передач за хорошою ціною. З усіх існуючих на ринку планетарних втулок у цій втулки немає конкурентів. Звичайно у Rohloff або Alfine 11 маса переваг, враховуючи ціну Shimano Nexus 8, вони знаходяться в абсолютно різних вагових категоріях. Звичайно мені хотілося купити Rohloff, Nuvinci, Sturmey 8 або Sram, або навіть їх все, але поки вважаю розумним обмежитися Nexus 8, так як для їзди по місту мені її повністю вистачає.


 

КОНТАКТЫ
  • (067) 177-02-77
  • (099) 446-86-46
  • (073) 017-77-07
  • info@porover.com
  • Viber: ‎0671770277